Funkcia

Hladká koža, pružné kĺby a silné kosti okolo tridsiatky? Samozrejme. Ak sa spriatelíte s kolagénom. Ovplyvňuje nielen krásu, aj keď v rámci starostlivosti je najčastejšie spomínaná. Tento cenný proteín, ktorý je kľúčovým stavebným kameňom pokožky, je zodpovedný za udržiavanie súdržnosti, pevnosti v ťahu a pružnosti šliach. Ovplyvňuje hladké fungovanie kĺbov. Používa sa na výrobu húb, ktoré sú užitočné pri liečbe popálenín a pri prevencii ochorení spojivového tkaniva. A to nie je koniec, pretože má tiež pozitívny vplyv na nervový a imunitný systém.

Až do veku 24-25 rokov produkuje ľudské telo veľmi veľké množstvo kolagénu. Neskôr produkcie z roka na rok klesá a proteín stráca svoju kvalitu – je menej elastický a kompaktný. Preto je nutná externá podpora. Okrem veku faktory, ktoré majú deštruktívny vplyv na stav kolagénu, zahŕňajú: fyzické cvičenie vedúce k zraneniu, vystavenie UV žiareniu, stres, nedostatočná aktivita na čerstvom vzduchu (hypoxia) a tiež diéta s nízkym obsahom vitamínov C, A, E, železa a vápnika , ktoré uľahčujú syntézu kolagénu v krvi.

Cartylis je doplnok stravy, ktorý možno pridať do jedál alebo nápojov. Okrem kolagénu obsahuje veľa pomocných látok – napríklad vitamín C, podporujúci vstrebávanie kolagénu. Systematické používanie zlepšuje pevnosť, pružnosť a hydratáciu pokožky a spomaľuje procesy starnutia v tele.