Silové športy a kulturistika

Kolagén je bielkovina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Je dôležitý pre udržanie mladého zdravého vzhľadu vďaka schopnosti viazať vodu, čo má priaznivý vplyv na hydratáciu a regeneráciu pokožky. Funguje nielen „vonku“, ale tiež podporuje imunitný systém a podporuje prácu kĺbov a ciev.

To sú faktory, ktoré sú dôležité pre ľudí, ktorí podnikajú prvé kroky v kulturistike – jedná sa o veľmi náročný šport, v ktorom hrá zdraví kľúčovú úlohu. Kolagén v strave je preto spojencom ľudí, ktorí sa chcú starať o svoje atletické telo.

 

Čo jesť k budovaniu svalovej hmoty?

Strava profesionálneho kulturistu musí byť veľmi prísna. Jeho hlavným cieľom je maximálna redukcia telesného tuku, ktorý „zakrýva“ tvarované časti tela. V kulturistike však nejde o obmedzenie jedla – intenzívne cvičenie spotrebováva veľa energie, ktorú treba z jedla získavať. Diéta musí dodržiavať prísne pravidlá. Iba týmto spôsobom môže športovec znížiť telesný tuk a súčasne budovať svalovú hmotu.

Jednou z hlavných zložiek stravy kulturistov sú bielkoviny (približne 1,5-2 g / kg telesnej hmotnosti). Stojí za to obohatiť vaše jedlo športovou výživou obsahujúcu kolagén (prírodné bielkoviny). Aké sú výhody takéhoto doplnku stravy?

 

Kolagénový doplnok stravy – výhody

Cartylis sa vyrába v súlade s trendom čistého označovania, ktorý v zložení produktov vylučuje umelé „zosilňovače“ a konzervačné látky. Kolagén teda neobsahuje cukor a tuk, čo uľahčuje znižovanie telesného tuku. Je tiež bez cholesterolu a purínov. Puríny sú zlúčeniny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v tele a vylučujú sa močom. Príliš veľa tejto látky môže spôsobiť ochorenie, ako je dna a urolitiáza. Tieto ochorenia sú spôsobené kryštalizujúcimi purinmi, ktoré sa hromadia v kĺboch alebo obličkách. Takáto choroba vylučuje prevádzkovanie akéhokoľvek športu.

Kolagén pomáha udržiavať zdravé svaly a kĺby. Zvyšuje flexibilitu celého pohybového systému a znižuje riziko zranenia. Okrem toho posilňuje kosti a zabraňuje mnohým zlomeninám. Únavové zlomeniny kostí, ktoré sú výsledkom preťažovania (bežné u kulturistov), sa často opakujú, okrem dlhodobého športovanie. Strava bohatá na kolagén pomáha týmto úrazom predchádzať. Doplnky pre športovcov s kolagénom zabraňujú osteoporóze – ich pozitívny účinok na metabolizmus kostí bol preukázaný vo výskumoch.

Jednoduché užívanie kolagénu Cartylis v strave je tiež dôležité. Môžete ho zriediť obľúbenými nápojmi – rýchlo sa rozpúšťa, takže je príprava ľahká a pohodlná. Čím vyššia je koncentrácia kolagénu, tým je zmes silnejšia a viskóznejšia. Tento proteín možno tiež kombinovať s obľúbeným občerstvením, ako sú proteínové tyčinky. Je bez chuti a bez zápachu, takže nemá vplyv na vaše potešenie z jedla alebo pitia. To všetko umožňuje zostaviť vyváženú stravu, ktorá je zárukou dobrého zdravia a pohody kulturistov.