Výhody

Kolagén je proteín nachádzajúci sa v mnohobunkových živočíšnych organizmoch, vrátane ľudí. Má dôležité funkcie v tele, ako je budovanie chrupavky v kĺboch, podpora kostí proti poraneniu a je zodpovedný za pružnosť pokožky.

Kolagén je tiež jedným z najlepšie študovaných proteínov, čo znamená, že nevzbudzuje veľa kontroverzií a má dobrú povesť. Každý rok rastie počet vedeckých prác o jeho dopĺňaniu, a teda aj počet jeho priaznivcov. Vedci rozlišujú takmer 30 typov kolagénu, ale každý z nich je kódovaný iným spôsobom. Telo ukladá kolagén v kĺboch, kostiach, koži, zuboch, väzivách a fascií, tj. na miestach, ktoré sú obzvlášť vystavené mechanickému preťaženiu.

Farmaceutický koncern Aptissen prišiel na pomoc tým, že ponúkol doplnenie kolagénu Cartylis ako dobrú profylaxiu na ochranu kĺbov alebo ako pomocný prostriedok pri liečbe úrazov. Treba však poznamenať, že účinok používanie prípravku Cartylis závisí predovšetkým od počtu vykonaných použití.

Pri rozhodovaní o nákupe Cartylis kolagénu pre kĺby by sme sa mali riadiť hlavne hodnotami, ktoré určujú jeho použitie:

1.  Bol vyvinutý za účasti profesionálnych športovcov a farmaceutov.
2.  Správne zvolené pomery jednotlivých ingrediencií.
3.  Obsahuje komplex látok, ktoré regenerujú kĺby.
4.  Najkvalitnejšie suroviny.
5.  Pravidelné laboratórne skúšky a certifikácia.

 

Silné a zdravé svaly

Svaly sú vyrobené z vlákien, ktoré prechádzajú katabolizmom, tj. rozpadom počas tréningu. Aby svaly rástli, je nutné im zabezpečiť primeranú regeneráciu – spočíva v odpočinku, strave a doplňovaniu. Nedostatok ktoréhokoľvek z týchto prvkov spomaľuje a niekedy dokonca znemožňuje budovanie svalovej hmoty.

 

Vonkajšia krása

Kolagén používaný v kozmetike môže byť rôzneho pôvodu: morský, zvieracie (teľacie kože, kuracie alebo kravské embryo) alebo rastlinný (fytokolagen). Vzhľadom k tomu, že molekuly kolagénu sú veľké, je kolagén obsiahnutý v lipozómoch alebo rozdelených molekulách, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev kože a stávajú sa jej stavebnými kameňmi, účinnejšie. Z prípravkov na starostlivosť s kolagénom v hlavnej úlohe stoja okrem krémov tiež výživový doplnok Cartylis, ktorého ošetrenie výslovne zvlhčuje a vyhladzuje jemné vrásky a bráni úniku vody z pokožky.

 

Súhrn:

JEDNODUCHÉ POUŽITIE   (1 ampulka každé ráno)
POSILŇUJE   (pomáha udržiavať silné kosti)
RÝCHLEJŠÍ ÚČINOK   (1 ampulka každé ráno)
ZDRAVÝ   (neobsahuje lepok a prísady)